close

تماس با مدیر سایت جهت رزرو تبلیغات 09337931003


بیا دیدنی های رشت رو با هم سیر کنیم


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلا

اجاره ویلای ارزان فقط با 100 تومن

سامان

سامان

جهان هستی چگونه به وجود آمد؟

مردم از زمانی که هر چیزی را می توانند بپرسند این را پرسیده اند و پاسخ ها از همه طرف آمده است: از دین ، ​​سنت ، فلسفه ، عرفان ... و علم. گرچه به نظر نمی رسد این مسئله قابل اندازه گیری علمی باشد ، اما دانشمندان را به ایده های جالب و مشاهداتی سوق داده است: انفجار بزرگ ، مفهوم تورم ، این واقعیت که بیشتر جهان از ماده تاریک و تاریک تشکیل شده است. انرژی که ما نمی توانیم درک کنیم و موارد دیگر. البته دانشمندان نمی توانند ادعا کنند که از حقیقت قطعی آگاه هستند. اما می توانیم از منظر علمی به سوال بپردازیم و ببینیم چه چیزهایی را می فهمیم. چگونه ما آن را انجام دهیم؟ ابتدا ، ما به دنبال داده ها هستیم. به لطف فناوری مدرن ، اطلاعات ما بسیار بیشتر از افراد در سنین گذشته است که همین سوال را می پرسند. سپس می توانیم از روش ها و تکنیک های علمی برای تجزیه و تحلیل داده ها ، سازماندهی آنها به روشی منسجم و تلاش برای استخراج پاسخ استفاده کنیم. این روند و یافته های اصلی آن در مقاله شرح داده خواهد شد.

به لطف فناوری مدرن ، اطلاعات ما بسیار بیشتر از افراد در سنین گذشته است که همین سوال را می پرسند. سپس می توانیم از روش ها و تکنیک های علمی برای تجزیه و تحلیل داده ها ، سازماندهی آنها به روشی منسجم و تلاش برای استخراج پاسخ استفاده کنیم. مفهوم خلقت در یک زمینه علمی معنای خاص و خاصی پیدا می کند ، و نباید با مفهوم "خلقت از هیچ" خلط شود که ما در متافیزیک یا الهیات توحیدی می یابیم. در معنای باریک و متداول آن ، به معنی مشخصات وضعیت جهان در برخی اوقات اولیه است ، همراه با قوانین فیزیکی که این حالت اولیه را تا به امروز تکامل داده اند. حالت اولیه ممکن است تقریباً کلاسیک یا کوانتومی باشد یا نباشد و قوانین تکامل ممکن است شامل معادلات مکانیکی کوانتوم یا معادلات کلاسیک باشد. بعضی اوقات مشخصات حالت اولیه فقط آماری است که از بین برخی از گروه های ایالتی با احتمال تجویز شده انتخاب می شود. در این حالت ، ایده یک حالت اولیه با مجموعه حالتهای اولیه ممکن و توزیع احتمال روی آن جایگزین می شود. حتی وقتی استیون هاوکینگ خلقت جهان را از "هیچ" توصیف می کند ، این فرایند شامل مشخصات برخی از شرایط اولیه برای عملکرد موج کوانتومی است. بنابراین برای بحث در مورد خلقت ، باید در نظر بگیریم که شرایط اولیه چه بوده است. بنابراین ، معنای علمی "خلقت" در واقع توصیف ریاضی از نظر معادلات و شرایط اولیه "آغاز طبیعی" یا "ظهور از چیزی" است.

از آنجا که ما می خواهیم بدانیم که آیا جهان آغاز داشته است و اگر چنین است ، چگونه جهان آغاز شده است ، این امر به ساخت تصویری از جهان اولیه کمک می کند - در اولین زمان های ممکن چگونه بود؟ ما امروز با نگاه به جهان هستی این کار را می کنیم ما امروزه درباره قوانین طبیعت چیزهای زیادی می دانیم و نشانه های زیادی داریم که نشان می دهد آنها در طول عمر جهان تغییر نکرده اند. بنابراین می توانیم با استفاده از آنها تصویری از جهان اولیه را بسازیم. ما می توانیم امروز جهان - محتوای آن و اندازه آن و رشد آن - را بررسی کنیم و سعی کنیم نتیجه را به عقب برسانیم. روش مکمل دیگر یادگیری در مورد وضعیت جهان در زمانهای اولیه متکی به نظریه نسبیت خاص انیشتین است. این تئوری می گوید که نور از راه دور مجبور بود مدت طولانی سفر کند. بنابراین نور

ما امروز مشاهده می کنیم که از منابع دوردست زمانی که جهان بسیار جوانتر ساطع شده است ، و اطلاعات مربوط به مدت ها قبل را ارائه می دهد. وقتی امروز به جهان نگاه می کنیم ، چه چیزی پیدا می کنیم؟ ما با آنچه می توانیم ببینیم شروع می کنیم. معلوم می شود که چیز زیادی نمی توانیم ببینیم! مقدار کمی از جهان در واقع ماده مرئی است ، در واقع فقط حدود پنج درصد. این از ستارگان و گاز (عمدتا هیدروژن) تشکیل شده است که همگی توسط جاذبه به کهکشان متصل شده اند. کهکشان ها نیز به هم متصل شده اند و به صورت خوشه ای سازمان یافته اند.

منبع : نیوتکس دات آی آر


تعداد بازدید : 25
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 23 بهمن 1399 توسط Saman

http://bayanbox.ir/view/1259424721472098329/backlink.png

بک لینک یکی از فاکتورهای اصلی در بهینه سازی سایت است. امروزه یکی از دغدغه های اصلی مدیران سایت ها برای دریافت رتبه بهتر در گوگل گرفتن بک لینک معتبر است. اگر می خواهید بدانید بک لینک چیست و در بهینه سازی سایت چقدر موثر است؟ با ما همراه باشید.


ادامه مطلب

تعداد بازدید : 74
برچسب ها : بک لینک , بهترین راه گرفتن بک لینک با کیفیت , پیج آتوریتی , دامین آتوریتی , مواردی که در کیفیت بک لینک ها موثر است , بک لینک نوفالو (NoFollow) , بک لینک فالو (DoFollow) , انواع بک لینک , تلویزیون سری M سامسونگ
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 25 شهريور 1399 توسط Saman
http://bayanbox.ir/view/149830530378009619/local-seo.jpg

این مقاله درباره یک سری از باروهای غلط در سئو سایت صحبت شده تا حدودی شما را با یک سری از باورهای اشتباه در سئوی سایت آشنا کنه تا با توجه به آن ها بتوانید سئوی سایت خود را به درستی انجام دهید و باورهای اشتباه در سئوی سایت را از ذهنتان دور کنید.ادامه مطلب

تعداد بازدید : 63
برچسب ها : تاثیر بک لینک ها در سئو سایت , تاثیر سرعت سایت در سئو , تاثیر ریسپانسیو در سئو سایت , تاثیر تبلیغات گوگل در سئو سایت , باورهای غلط در سئو سایت , سئو , تلویزیون سری M سامسونگ
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 25 شهريور 1399 توسط Saman

تابلو سازی حروف وکیوم به حروف برجسته سه بعدی گفته میشود که یکی از جدیدترین تابلوهای تبلیغاتی است و امروزه در کنار سایر تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته از جمله حروف استیل، حروف چلنیوم، حروف نئون پلاستیک و بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.

تابلو وکیوم به دلیل شکل حروف سه بعدی، از زیبایی خاصی برخوردار بوده و آن را از سایر تابلوهای حروف برجسته متمایز کرده است. تابلو سه بعدی وکیوم به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک و از طریق حرارت دادن پلکسی گلس، ساخته می­شود. به گونه ای که پس از طراحی حروف، به وسیله دستگاه CNC، الگوی کار برش داده شده و بر روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد. در مرحله بعد روی الگوی کار، ورق پلکسی گلس قرار گرفته و حرارت داده می شود و درنهایت ورق حرارت دیده ساکشن شده و شکل قالب را به خود میگیرد.

حروف برجسته تابلو وکیوم را می­توان با تلفیقی از سایر حروف برجسته، مانند حروف استیل و در رنگ­های متفاوت طراحی و تولید کرد. تلفیق انواع حروف برجسته باعث ساخت زیبای تابلو وکیوم می­شود.

قیمت تابلو وکیوم در مقایسه با دیگر تابلوهای سه بعدی، از جمله تابلو چلنیوم، به علت مراحل ساخت آن، بیشتر بوده و تنها تفاوت آن با حروف پلاستیک و چلنیوم، برجسته بودن پلکسی رویه کار می­باشد.

مزایای تابلو وکیوم (حروف برجسته سه بعدی):

  • ضد آب و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مانند: تابش نور آفتاب، گرد و غبار، ضربه، برف و باران، رطوبت و
  • دارای قابلیت اجرای نورپردازی­های ترکیبی و چشم نواز
  • ایجاد شکل و حالت خاص سه بعدی روی حروف
  • دوام، استحکام، یکپارچگی و عمر زیاد
  • سبک و انعطاف پذیر نسبت به طلق­های پلاستیکی
  • شبیه سازی حروف ریخته گری شده مانند برنج و آلومینیوم و سایر فلزات

http://rozup.ir/view/3186690/vaqum.jpg

تابلوهای وکیوم به علت نوردهی، شکل فانتزی و تنوع رنگ و مدل، با سایر تابلوهای تبلیغاتی از جمله چلنیوم رقابت تنگاتنگ داشته و طرفداران زیادی دارد.


منبع : تابلو الماس


تعداد بازدید : 88
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 27 مرداد 1399 توسط Saman


http://rozup.ir/view/3186664/kmplayer.jpg

این آموزش برگرفته از آموزش تغییر زبان فیلم درkmplayer در سایت اخبار تکنولوژی نیوتکس هست.

دیدن فیلم های دو زبانه علاوه بر کمک به زبان انگلیسی افراد، کار پر لذتی است. اینکه هم میتوانید صدای دوبلور های ایرانی را بشنوید هم صدای بازیگر اصلی را!

اما نرم افزار KMPlayer فیلم های دو زبانه را در حالت عادی به درستی نمایش نمی دهد.

برای تغییر زبان فیلم دو زبانه در kmplayer باید از دکمه های CTRL + X استفاده کنیم. اما اگر KMPlayer شما روی تنظیمات اصلی خودش باشد ، استفاده از میانبر کنترل + X بعضی وقت ها باعث بی صدا شدن فیلم می شود و یا حتی ممکن است نرم افزار به یک باره بسته شود و کرش کند.

در این آموزش راه حل مشکل تغییر صدای فیلم دو زبانه در kmplayer را برای شما توضیح خواهیم داد.

برای حل مشکل تغییر صدا در فیلمهای دو زبانه مطابق دستور العملی که در عکس مشاهده می کنید، کارهای زیر را انجام دهید.

http://rozup.ir/view/3186663/kmplayer2.jpg

1 : فیلم دو زبانه ای را با KMPlayer پلی کنید.

2 : کلید F2 را فشار دهید تا بخش تنظیمات KMPlayer باز شود.

3 : مطابق تصویر وارد بخش Filter Control شوید و بعد روی بخش Splitter کلیک کنید.

4 : در تب General ، روی Matroska کلیک کنید و گزینه ی Gabest MKV Splitter را انتخاب کنید.

5 : Close را بزنید و یک بار KMPlayer را ببندید و مجددا باز کنید.

بعد از انجام دادن این کارها ، دیگر با فشار دادن دکمه های Ctrl + X کیبورد ، میتوانید زبان فیلم ها را در KMPlayer تغییر داده و از دیدن فیلم دو زبانه لذت ببرید.


تعداد بازدید : 88
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 27 مرداد 1399 توسط Saman

گلچین سخنان ناب امام حسین (ع)

بهترین جملات امام حسین علیه السلام

گزیده ای از سخنان امام حسین (ع)

20 مورد از جملات ناب امام حسین علیه السلامادامه مطلب

تعداد بازدید : 124
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 8 مرداد 1399 توسط Saman

طرز تهیه کراستینی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی آلویی معمولا دارای طعم بهتری است و نسبت به سایر گوجه فرنگی ها آب کمتری دارد، بنابراین برای این دستور غذا عالی هستند. اگر ورق پخت ندارید، ورقه های نان را به دقت بر روی صفحات فر بگذارید.

این غذای اشتها آور را سرو کنید و از مزایای تغذیه ای آن بهره مند شوید! گوجه فرنگی دارای لیکوپن است که به مبارزه با بیماری کمک می کند.

این دستور غذا بدون گوشت، کلسترول پایین، و دارای چربی اشباع شده کم می باشد.

مقدار سرو: 2 تکه نان و حدود 3/1 فنجان مخلوط گوجه فرنگی.

با هلوکوک همراه باشید.ادامه مطلب

تعداد بازدید : 93
نوشته شده در تاريخ جمعه 13 تير 1399 توسط Saman

ماساژ صورت و ورزش برای رشد بهتر ریش در مردان

عوامل متعددی در رشد ریش دخالت دارند برخی از این عوامل ژنتیک، هورمون ها، مشکلات بهداشتی ، تغذیه و داروهای خاص هستند.

ریش ها هم مانند مو نیاز به مراقبت دارند در این بخش از سایت مواردی را برای رشد بهتر و ضخیم تر کردن ریش بیان میکنیم:

برای این کار نباید ریش ها خود را زود به زود شکل دهید و گذاشتن ته ریش آسان است اگه چند روز اصلاح نکنید ته ریش خواهید داشت و پس از آن نیاز به تمیزکاری و مرتب کردن دارید.ریشها بعد شش هفته رشد کامل دارند و دراین مدت ۱ تا ۱.۵سانت بلند می شوند و میتوانید به اشکال مختلف در آورید

موهای صورت خود را با استفاده از یک شامپو ملایم و آب گرم دو بار در روز بشویید. این رشد مو را تسریع بخشد.
ماساژ صورت

برای رشد بهتر مو روی صورت ماساژ منظم ضروری است.

ماساژ صورت گردش خون را بهبود داده و مواد مغذی را به فولیکول های مو رسانده به طوری که مو سریع تر و ضخیم تر رشد می کند.

برای ماساژ صورت به روغن نیاز داریم، ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون، روغن جوجوبا و روغن بادام شیرین را با هم ترکیب کرده ۵ تا ۷ قطره اسانس اکالیپتوس به آن اضافه میکنیم . یا، ترکیبی از ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون و چند قطره از روغن اوکالیپتوس. برای این کا ر روغن را در مایکروفر بمدت چند ثانیه گرم کرده در کف دست ریخته و به ریشها بزنید و به آرامی با حرکات دایره ای بمدت ۱۰ دقیقه ماساژ میدهیم سپس با آب ولرم میشویم دو با در روز این کار را انجام میدهیم
ورزش :

یکی دیگر از راه های موثر برای داشتن ریش های پرپشت ورزش است . ورزش باعث بهبود گردش خون، شده و باعث می شود پروتئین ها و ویتامین بیشتر به فولیکول مو برسد
ورزش همچنین به شما کمک میکند اضافه وزن نداشته باشید، که به نوبه خود باعث افزایش تستوسترون می شود وزنه برداری و ورزشهای قدرتی نیز به افزایش سطح تستوسترون کمک خواهد کرد

هورمون مردانه تستوسترون باعث میشود فولیکولهای مو تقویت شوند بعلاوه ورزش باعث تناسب اندام و تضمین سلامتی فرد می شود

حداقل ۵ روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت در روز ورزش کنید


تعداد بازدید : 139
برچسب ها : ماساژ صورت , ورزش صورت , رشد بهتر ریش در مردان , تلویزیون سری M سامسونگ
نوشته شده در تاريخ شنبه 7 تير 1399 توسط Saman
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir| قدرت گرفته از هفت بلاگ